Trendy kolorystyczne na 2024

Trendy kolorystyczne na 2024

by agnieszka |11 stycznia 2024 | Bez kategorii

Wiodące marki w świecie designu ogłosiły swoje kolory roku 2024, a my zebraliśmy dla Was te najważniejsze, wraz z inspiracjami, gdzie warto je wykorzystać. Sprawdźcie!

Peach Fuzz – Pantone

źródło: Pinterest

Na kolor roku Pantone z niecierpliwością czekają wszyscy miłośnicy designu. W tym roku to Peach Fuzz – elektryzujący kolor brzoskwini. Eksperci, którzy pracowali nad tym charakternym, ale przytulnym odcieniem chcieli, aby symbolizował on ciepło, dobre samopoczucie i kreatywność. 

źródło: Pinterest

Gdzie widzimy peach fuzz? Na frontach kuchennych, w dodatkach, a także płytkach łazienkowych. Choć Peach Fuzz wydaje się delikatny, to na dużych płaszczyznach może przytłoczyć, dlatego w domu proponowałabym łączyć go z neutralnymi kolorami. W ten sposób wciąż wnętrze nabierze charakteru bez nadmiaru bodźców. 

Blue Nova – Benjamin Moore

Głęboki odcień niebieskiego, który kojarzy się ze spokojem oraz wyciszeniem. Benjamin Moore, jako producent farb, wybrał w tym roku kolor, który zdecydowanie może ozdobić całe pomieszczenie. Pomalowane nim ściany sypialni na pewno pomogą zrelaksować się przed snem, a w kuchni pięknie połączy się z bielą i drewnem nadając rodzinny klimat.

źródło: Benjamin Moore

To bardzo uniwersalny kolor, który pięknie odnajdzie się w polskich domach i mieszkaniach, a nawet wnętrzach publicznych.

Glamour Pink – AkzoNobel

Delikatny, pastelowy róż przywodzi na myśl miękkie chmury na tle zachodzącego słońca. Nie ma co ukrywać – to dość kobiecy kolor i zdecydowanie pięknie przyozdobi “babskie” mieszkanie. Czy to na ścianach, na sofie, a także w dodatkach.

źródło: AzkoNobel

Na 100% pięknie będzie się też prezentować w komercyjnych przestrzeniach – gabinetach kosmetycznych i spa.

Upward – Sherwin-Williams

Kolejny odcień niebieskiego w tym zestawieniu również pochodzi od producenta farb. W przeciwieństwie do Blue Nova jest on jaśniejszy i delikatniejszy, a więc klimatem przypomina mi bardziej Glamour Pink.

źródło: Sherwin-Williams

Gdzie go widzę? Jeśli jesteście fanami niebieskiego to w każdym pomieszczeniu. Odnajdzie się w sypialni, kuchni, salonie. Moim zdaniem to idealny kolor na tło, który skomponowałabym z bielą, beżem, a dla odważnych – nawet z innymi delikatnymi pastelami. 

Cracked Pepper – Behr

To chyba najmocniejszy kolor w tym zestawieniu – ponadczasowa, złamana czerń. Taki kolor nigdy nie wyjdzie z mody, ani się nie znudzi. W zależności od oświetlenia i dodatków może być bardziej klasyczny lub surowy.

źródło: Behr

Ten kolor to idealny wybór dla fanów ponadczasowego stylu, który pięknie zaprezentuje się w przedpokoju, toalecie lub na meblach. Połączony z drewnem i sztukaterią wyniesie wnętrze na wyższy poziom.

Co jeszcze można wyczytać z trendów?

2024 rok wydaje się być zdominowany przez niebieski. Oprócz bogatego granatu Blue Nova i szarobłekitnego Upward wiele marek także postawiło na jego odcienie – od kojącego Thermal marki C2, przez nadmorskie Renew Blue (Valspar) i Bay Blue (Minwax), aż po mocny akcent w formie Bluebird by Krylon.

To, co łączy te kolory, to spokój i ciepło, który mają wprowadzać do wnętrza. Widać wyraźną zmianę w podejściu do projektowania wnętrz, a właściwie potrzeb inwestorów. Coraz częściej zamiast minimalistycznych wnętrz, szukają przytulności oraz radości z przebywania w domu. 

Które kolory widzielibyście w swoim wnętrzu?

źródło głownego obrazu: https://pl.pinterest.com/pin/851110029605221480/

Share this post:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.