Umywalki kamienne AD Naturalnie

jasna łazienka

Umywalki kamienne AD Naturalnie

by agnieszka |15 kwietnia 2022 | Bez kategorii

Umywalki kamienne AD Naturalnie

Piękno natury, niepowtarzalny styl i harmonia

Kamień naturalny to coraz częściej wybierany materiał we wnętrzu. Wprasza się do kuchni w postaci blatu, stosujemy go na podłogach oraz ścianach. Ten ponadczasowy szlachetny materiał nawiązuje do natury swoim kolorem, strukturą oraz teksturą. We wnętrzu stał się niezbędnym elementem dekoracji wprowadzając elegancję i nutę autentyczności.

 

Sposób wykonania

W naszym sklepie www.lovetodesign.pl znajdziecie umywalki kamienne AD Naturalnie które powstały z zamiłowania do designerskich przedmiotów z naturalnych materiałów i do rzemiosła.
Są one wykonywane z trwałego marmuru lub wytrzymałego eleganckiego granitu.
Surowiec o wysokiej jakości wydobywany jest w Brazylii oraz Portugalii, już na miejscu jest starannie selekcjonowany. Jedynie nieskazitelne bryły o doskonałej strukturze zostają wybrane, jest to gwarancją wytrzymałości na długie lata.

Proces tworzenia umywalek liczy aż pięć kroków i w dużej mierze jest realizowany ręcznie przez doświadczonych rzemieślników.

Pierwszy etap tworzenia polega na pocięciu kamiennych bloków na bryły o odpowiedniej wielkości. W drugiej kolejności nadawany jest kształt danego modelu umywalki, po tej czynności następuje ręczne formowanie.
Następnie umywalki zostają ręcznie polerowane, dzięki czemu powstaje przyjemna w dotyku, gładka powierzchnia.
Ostatnim krokiem powstawania umywalki kamiennej jest ręczna impregnacja, która tworzy warstwę ochronną w celu uniknięcia przebarwień.

W naszej ofercie znajdziecie kamienne umywalki nablatowe o okrągłych, owalnych jak i kwadratowych kształtach, o różnych rozmiarach.

Pochodzenie, wybór odpowiedniej bryły kamienia, ręczne formowanie, polerowanie oraz zabezpieczenie kamienia impregnatem; wszystkie te czynniki mają wpływ na trwałość i niepowtarzalność umywalek kamiennych AD Naturalnie.

    

Dlaczego warto wybrać umywalkę kamienną ?

Niewątpliwym atutem tego surowca, jest jego wytrzymałość. Jest wyjątkowo odporny na uszkodzenia mechaniczne i pęknięcia, a ponadto jest ogniotrwały i obojętny na warunki atmosferyczne.
Ten materiał jest ekologiczny, nie zawiera substancji szkodliwych dla zdrowia i jest bezpieczny w kontakcie ze skórą.

Wbrew pozorom umywalka kamienna jest łatwa w pielęgnacji. Odpowiednie środki czystości i regularne czyszczenie gwarantuje utrzymanie kamienia w pierwotnej kondycji dzięki czemu pozostanie przez wiele lat w nienaruszonym stanie.

 

Użytkowanie i konserwacja

Umywalki kamienne AD Naturalnie są ponadczasowe zarówno pod względem designu jak i wytrzymałości; sposób na ich długotrwałość leży w prawidłowej i regularnej pielęgnacji.

Do czyszczenia zaleca się kupno odpowiedniego preparatu dedykowanego do czyszczenia powierzchni marmurowych lub granitowych, lecz można również stosować łagodnych detergentów o neutralnym PH. Za pomocą lekko wilgotnej szmatki z mikrofibry czyścimy umywalkę usuwając powstałe zabrudzenia.

Częste i właściwe czyszczenie oraz impregnacja umywalki kamiennej pozwala minimalizować powstawanie plam i rys oraz matowienie powierzchni. Częstotliwość impregnacji zależna jest od rodzaju kamienia, intensywności zabrudzenia, i jakość impregnatu.

Zaleca się stosowanie impregnatu przeznaczonego do odpowiedniego rodzaju kamienia naturalnego. Ponadto warto stosować impregnat sprawdzonej marki zgodnie z zaleceniami producenta, umywalkę kamienną marmurową impregnujemy co 3 miesiące, a granitową co 6 miesięcy. Warto zaplanować zabieg impregnacji na wieczór aby impregnat miał czas zadziałać i się utwardzić. Zwiększy to działanie preparatu i jego żywotność.

Jeżeli zadbamy o prawidłowe użytkowanie i konserwowanie umywalki kamiennej, będzie ona łatwiejsza w czyszczeniu i będzie nam służyła niezmiennie przez wiele lat ciesząc nasze oko swoim naturalnym i wyjątkowym urokiem.

 

Share this post:

1 Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.